Antalya'da Cinsel Bölge Estetiği

Antalya’nın tanınan jinekologlarından biri olan Op. Dr. Yelda Doğan cinsel bölge estetiğinin bazı kadınlar için zorunlu olduğunu belirtiyor ve devam ediyor. Cinsel bölge estetiği denilince tüm kadınların ilgisini çeken bir konu olduğunu biliyorum. Kadınlar en çok eşlerinin onlara söylediği ‘eskiden daha mı dardı acaba? ‘cümlesiyle irkilip, düşünmeye başlarlar.

Çünkü doğum yapmadan ve tabi ki bundan yıllar önce böyle bir sorunla karşılaşacağı akıllarına bile gelmezdi. Çoğu zaman kadın bunu kendinde bir eksiklik olarak kabul etse de bana göre geçen yılların her insanın organizmasında bir takım değişiklikler yapması ve özellikle her zaman belirttiğim gibi, kadın denilen yeryüzündeki insan neslinin devamını sağlayan mucizevi yaratığın, bu neslin devamını sağlamak için vücudundan, fiziğinden ve anatomisinden bir şeyler kaybetmesi ile ortaya çıkan son derece olağan bir durumdur.

Kadının ; yaptığı doğumların, doğumda ki bazı travmatik yaklaşımların sonucunda vaginasında bir takım deformasyonlar meydana gelebilir ki bunlar;sistosel( idrar kesesinin vagina ön duvarına doğru sarkması), rektosel(rektumun vagina arka duvarına sarkması),sistorektosel (her ikisinin birlikte olması), perine laserasyonları( genellikle doğum sırasında uygun dikimemiş vagina girişinde ortaya çıkan kötü anatomik görünüm), vagina relaksasyonları (vaginada gevşeme), bağ dokusunda gevşemeye bağlı dudak sarkmaları ve benzeri durumlar olarak sıralanabilir.

Cinsel Bölge Estetiği: Sağlık ve Estetik Arasındaki Dengenin Önemi Nedir?

Bozulmuş anatomik görünüm ve cinsel konforsuzluk, tatminsizlik ve eşler arasında cinsel olarak yaşanan fiziksel ve psikolojik sorunların yanında idrar kaçırma,vaginal akıntılar, ancak elle yardım yapılarak gaita yapabilmek gibi kötü sonuçları olabilir.

Bunların yanında doğuştan gelen ; dudaklardaki asimetrik görünüm, gereğinden büyük dudaklar (yalnızca estetik açıdan değil, iç çamaşır ve pantolon giydiğinde sürtünme ile yaralar açılmasına neden olabilir.), vaginanın yine doğuştan geniş oluşu, vaginada enine veya boyuna perdeler oluşu yada kızlık zarındaki doğumsal birtakım defektler, vaginanın hiç olmayışı gibi çoğaltabilmenin mümkün olduğu bir takım anomalilerde mevcuttur ki…………

Yukarıda ; Yahu bu cinsel bölge estetiği de neymiş, ne gibi durumlarda yapılırmış, diye düşündüğünüz şeyleri açıklamaya çalıştık. Antalya Klinik olarak hastalarımızın sağlığını düşünüyoruz.

Vajina Bölgesi Estetik Ameliyatları Çeşitleri Nelerdir?

Kadının cinsel organlarına uygulanan estetik operasyonlar bazı fiziksel ve psikolojik gereksinimlerin bir sonucudur. Bu operasyonlar çoğu zaman kadınlar tarafından arzulansa da bazen çiftlerin cinsel mutlulukları için birlikte verdikleri kararların sonucu olarak yapılan ve sonuçları da son derece yüz güldürücü olan ameliyat çeşitleridir. Bu operasyonlar şunlardır;

Labiaplasti Nedir?

Vajinanın dış kısmında bulunan küçük dudaklar olarak bilinen Labia Minor denilen anatomik yapıların plastik ve estetik cerrahi yöntemler kullanılarak boyutlarının ve şekillerinin düzeltilmesidir. Bir çok kadın düzensiz ve şekil bozukluğu olan labialar ile doğarlar. Sonradan gelişen labia şekil sorunları yaşlılığa veya geçirilen vajinal doğumlara bağlı olabilir. Normalden büyük olan küçük dudaklar kadında cinsel açıdan özgüven eksikliği, benlik saygısının azalması gibi psikolojik problemlere neden olabilir. Kadınlar genelde muayene sırasında bile bu durumdan utanırlar.

Bazı kadınlar dergilerde ve filmlerde gördükleri kadınlar gibi olmak istediklerini belirtirler. Bazen de kadınlar aşırı büyük olan küçük dudaklardan dolayı kot pantolon giyememe veya giyince dudakların tahriş olup kanaması, mayo bikini giyince dışarıdan belli olması, spor yaparken zorluk olması gibi şikayetlerle labiaplasti ameliyatı olmak isterler. Bu ameliyat sonrası hem kadının cinsel bölge anatomisi estetik bir görünüme kavuşur.

Hem de kronik tahrişe bağlı yaşanan ağrı, acıma hissi ve kanama ortadan kaldırılmış olur. Labiaplasti olmak için doğum yapmayı beklemeye gerek yoktur. Labiaplasti yaklaşık bir saat süren günü birlik yapılan sonrasında uzun süreli yatak istirahati gerektirmeyen bir ameliyattır. Bizim bu ameliyatı yaptığımız hastalara bakarak söyleyebilirim ki sonuçları gerçekten çok mutluluk vericidir.

Ameliyat sonrası 2 – 4 günde normal iş hayatınıza dönebilirsiniz. Cinsel hayat operasyondan 2 ay sonra başlayabilir. Operasyon sonrası duyu kaybı beklenmez. Tam aksine cinsellikte öz güveni artan kadın ilişkiden daha fazla haz almaya başlar. Labiaplasti sadece sizde değil partnerinizde de sizdeki iyi değişikliği fark ettiği için heyecan yaratacaktır.

Himenoplasti (Kızlık Zarı Dikimi) Nedir?

Sıklıkla dini ya da sosyo-kültürel nedenlerle yapılan kızlık zarının yırtılmış kısmını onarmak için yapılan bir çeşit vajinoplastidir.

Kızlık Zarı Onarımı Kızlık zarı onarımı yani himenoplasti bazı toplumsal ve ahlaki tabular nedeniyle genç kızların yaptırmak durumunda kaldıkları bir çeşit operasyondur. Bu operasyonda gizlilik bizim en önemli koşulumuzdur. Hasar görmüş olan kızlık zarı bölümünü çıkarıp, yepyeni bir kızlık zarı oluştururuz.

İşlem yaklaşık 1 – 1,5 saat süren, son derece hassas ve titiz bir uğraş gerektiren ve bu işte gerçekten deneyimli olan kişilerce yapılması gereken bir operasyondur. Operasyon sonrası uzun bir dinlenme periyoduna gereksinim yoktur.

En geç 5 gün içinde iş hayatınıza başlayabilirsiniz. Bizim önerdiğimiz , operasyon sonrası dikkat edilecek bir takım hususlara özen gösterildiğinde sonuçlar son derece başarılıdır. Operasyon sonrası 6 – 8 hafta sonra cinsel ilişki yapılabilir. İlişkiye girilmediği taktirde bu kalıcı onarım işlemi ömür boyu garantilidir.

Antalyada Cinsel Bölge Estetiği Fiyatları Nedir?

Asıl meselemiz bu gibi problemleri ; Tıp fakültesini bitirip ; Uzmanlık sınavında Kadın hastalıkları ve Doğum bölümünü kazanmış, bu bölümde en az altı yıl uzmanlık eğitimi almış, bu eğitimin tamamında kadın üreme sisteminin anatomisi (vulva yani büyük ve küçük dudakların, vagina girişinin bulunduğu dış cinsel bölge, vagina, rahim ağzı, rahim, tüpler yani kanallar, yumurtalıklar bunlarla bağlantısı ve komşuluğu olan idrar torbası, rektum gibi organlar), bu organların işlevleri, hastalıkları, damarlanmaları ve sonunda bu organlara yapılabilecek tüm ameliyatları, yine bu organlar hasarlandığında nasıl ameliyatla düzeltileceği, tümörlerinden nasıl arıdırılacağı, anatomik bozukluklarının nasıl düzeltilebileceğini uygulamalı olarak yapan,çocuğu anneden doğurtan ve doğum sonrası her türlü problemi çözme yetisine sahip olduğu için kendisine Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Operatör Doktor ünvanı verilmiş bir Hekim mi????????

Yoksa uzmanlık eğitimi boyunca kendi branşında son derece yeterli anatomik, fizyolojik, cerrahi eğitimi almış ama kadın üreme sistemi ile ilgili hiçbir şekilde uzmanlık eğitimi almamış Estetik ve Plastik Cerrahi uzmanları mı ????????????

Eğer bu ayrım iyi yapılmaz ise karşımıza Memelere silikon yapan Ortopedistler, Rinoplasti(burun düzeltme) yapan Ürologlar, Yüz geren Jinekologlar, Karın geren Beyin cerrahlarına rastlamamız hiç te şaşırtıcı olmayacak…… Ne dersiniz

Randevu Alın
İletişim sayfamızdan hızlıca randevu alabilirsiniz.
Randevu Al
Çınarlı Caddesi, Yeşilbahçe  Mahallesi 1476 Sk. Derin Apt. Kat:1 Daire:1 Antalya