hello world!
Tarih: 15 Nisan 2024

G Noktası

Orgazmlar stresi azaltmaya, cildinizi iyileştirmeye ve kendinizi harika hissetmenize yardımcı olabilir. Bununla birlikte, birçok kadın için orgazm – özellikle de penetrasyon yoluyla elde edilenler – gizemli G noktasını bulmak kadar zor olabilir.

Kadınların tek başına cinsel ilişki yoluyla orgazm olması nispeten nadirdir. Aslında, 2017’de yapılan bir araştırmaya göre, kadınların yalnızca yüzde 18’i sadece penetrasyon yoluyla orgazma ulaşıyor (yani klitoral uyarım için el, ağız veya oyuncak gerekmeden). Seks sırasında orgazm için çoğu zaman klitoral stimülasyon gereklidir veya en azından faydalıdır.

Ancak vajinal orgazm yaşamamış olsanız bile bu imkansız olduğu anlamına gelmez. Bazıları, G noktasının kadınların penetrasyon sırasında orgazm olmasının anahtarı olabileceğine inanıyor. Ancak bazı araştırmacılar da vajinal orgazmların var olmadığına inanıyor, bu yüzden gerçeği kurgudan ayırmak zor olabilir.

G noktası nedir?

G noktasını ve dünyayı sarsan vajinal orgazma ulaşmanın “anahtarı” olduğunu muhtemelen duymuşsunuzdur. Ama gerçek mi? Dürüst olmak gerekirse, bu karmaşık.

Gräfenberg noktası olarak bilinen G noktası, vajinanın içi boyunca bir “buraya gel”(işaret parmağınızla karşıdaki birini kendinize çağırmak İçin yaptığınız hareket) hareketinin kadınlarda fiziksel bir tepki oluşturduğunu keşfettikten sonra Dr. Beverly Whipple tarafından tanıtıldı. Bu bölgenin, kadınların seks sırasında orgazm olmasının anahtarı olabileceğine inanıyordu.

Ancak, G noktasının aslında anatominizin ayrı bir parçası olmadığını açıklığa kavuşturmak önemlidir. Aslında, 2017 yılında yapılan bir çalışmada, araştırmacılar G noktasını yalnızca eli boş gelmek için bulmaya çalıştı.

G noktası vajinanızda kendi ayrı noktası olmak yerine klitoral ağınızın bir parçasıdır. Bu, G noktasını canlandırdığınızda aslında klitorisin inandığımızdan çok daha büyük bir kısmını uyardığınız anlamına gelir. İç dudakların buluştuğu bezelye büyüklüğündeki yumru aslında klitorisin sadece ucudur ve yaklaşık on cm uzunluğunda olabilen iki “kök” e bölünür.

Ayrıca, bu bölge kadından kadına değişebilir ve bu da neden bulunmasının genellikle zor olduğunu açıklar. Bununla birlikte, bir kez uyarıldığında, G noktası kadının boşalmasına (evet, bu gerçektir) neden olabilir ve kadınların vajinal orgazma ulaşmasına yardımcı olabilir.

Nasıl bulabilirsin?

G noktasını bulmak zor olabilir, özellikle de aslında insan vücudunun herhangi bir haritasında olmadığı için. Bu imkansız olduğu anlamına gelmez. Eşli cinsel aktivite sırasında aramak yerine, kendi kendini keşfetme yoluyla G noktasını bulmak daha kolaydır.

G noktanızı bulmak istiyorsanız, rahatlayarak başlayın. Vücudunuzu keşfetmeye başladığınızda, size en iyi gelen şeyi yapın. Hazır olduğunuzda, parmaklarınızı veya bir seks oyuncağını sokmadan önce vajinanızın ağzına masaj yapmaya başlayın.

Ardından, parmaklarınızı veya bir oyuncağı kullanarak, “buraya gel” hareketiyle göbek deliğinize doğru yukarı kaldırın. Unutmayın, belirli bir düğmeye basmaya değil, o genel bölgede sizin için en iyi olanı bulmaya çalışıyorsunuz. Duygu geliştikçe hareketi tekrarlayın ve içeri ve dışarı hareketler yerine, dikkatinizi bu alana odaklamaya devam etmek isteyeceksiniz.

Diğer erojen bölgeler gibi, tercihler de kişiden kişiye değişebilir. Aslında, 2016 tarihli bir inceleme Trusted Source, orgazmların tek bedene uymadığını, dolayısıyla orgazm için doğru veya yanlış bir yol olmadığını vurguladı.

Tüm kadınlar G noktası uyarımıyla tatmin olmayabilir ve bu da sorun değildir. Mastürbasyonun tamamen normal olduğunu ve her ilişkinin sağlıklı bir parçası olabileceğini unutmayın. Kendi tercihlerinizi keşfetmek için zaman ayırarak, bu bilgileri partnerinize seks sırasında en çok neyden zevk aldığınızı öğretmek için kullanabilirsiniz.

G noktasını canlandırmak için en iyi seks pozisyonları

Cinsel ilişki sırasında G noktası uyarımı deneyimlemeyi umuyorsanız, en çok işe yarayan belirli seks pozisyonları vardır. Hareketleriniz üzerinde biraz daha fazla kontrol sahibi olmanıza izin veren pozisyonları deneyin, böylece en çok hangi tür stimülasyondan(uyarımlardan) hoşlandığınızı anlayabilirsiniz. Bunu başarmanıza yardımcı olabilecek birçok seks pozisyonu varken, işte deneyebileceğiniz üç tane var.

Kovboy Kız Stili

Partnerinizin sırtüstü uzanmasını sağlayın, sonra üstüne çıkın ve onları sarın. Bu konum, G noktanızı bulmaya odaklanabilmeniz için ritim, derinlik ve delme açısı üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Yukarı aşağı sallanmak yerine, G noktası bölgesini iç vajinal duvarınıza karşı uyarmak için ileri geri hareket etmeyi deneyin. Karıştırmak da işe yarayabilir, bu nedenle farklı hızlar ve açılarla denemekten korkmayın.

Köpek Stili

Köpek stili, seks sırasında daha derin penetrasyon elde etmenin bir başka  yoludur. G noktanızı bulmak için açıyı değiştirmek kolaydır.

Ortağınız arkanızdayken ellerinize ve dizlerinize başlayın. Penetrasyon sırasında, size en uygun pozisyonu bulana kadar açıyı değiştirmek için ön kollarınıza yaslanmayı veya kalçalarınızı geriye doğru itmeyi deneyin. Dilerseniz, bacaklarınız yatağın kenarından sarkar şekilde karnınıza düz bir şekilde uzanarak partnerinizin arkanızda durmasına ve oradan içeri girmesine izin vererek farklı bir varyasyon deneyebilirsiniz.

Kapalı Misyoner Pozisyonu

Klasik misyonerlik pozisyonunun bir varyasyonu olan bu pozisyon, penetrasyon derinliği olmadan daha fazla uyarılmaya izin verir. Bacaklarınızı birlikte hareket ettirmeden önce misyoner pozisyonunda sırt üstü başlayacaksınız. Ardından, partnerinizin bacakları sizinkinin üzerinde durmalıdır ki bu daha güçlü bir sıkışma sağlar. Bu kadar derin olmayan bu sığ penetrasyon, daha sıkı bir his yaratır (ve G noktanıza karşı daha fazla sürtünmeden doğan uyarılma ) bu da orgazma ulaşmanıza yardımcı olmak için mükemmel bir yol olabilir.

Sizin için neyin işe yaradığını bulun

Filmlerde görebileceğinize rağmen seks her zaman hızlı ve kolay değildir. Kadınlar genellikle seksin utanç verici olduğuna inanmaya yönlendirilir, bu da orgazm ve cinsel doyuma ulaşmayı zorlaştırabilir.

Cinsel hayatınızın sorumluluğunu üstlenmekten ve neyi sevdiğinizi bulmaktan korkmayın. Bu, G noktanızı bulup sallayabileceğiniz anlamına geliyorsa, sizin için iyi. Değilse, bu da harika. Orgazm olmanın tek yolu olduğunu söyleyen bir kural yoktur ve çoğu kadın için çabaların bir kombinasyonunu tercih etmek normaldir. Sizin için neyin işe yaradığını bulmak zaman alabilir, bu yüzden sabırlı olun.

En önemli şey tatmin olmanız. Vücudunuzu ve cinsel tercihlerinizi keşfetmek, mutlu, güvenli ve zevkli bir cinsel yaşamınız olduğundan emin olmak için harika bir adımdır. Neyi sevdiğinizi bulmaktan asla utanmamalısınız. Sonuçta, herkes harika seks yapmayı hak ediyor. Sağlıklı ve mutluluk dolu günler diliyorum….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Alın
İletişim sayfamızdan hızlıca randevu alabilirsiniz.
Randevu Al
Çınarlı Caddesi, Yeşilbahçe  Mahallesi 1476 Sk. Derin Apt. Kat:1 Daire:1 Antalya